۲۲۱ زندانی غیرعمد از زندان های استان اردبیل آزاد شدندبه گزارش ایرنا ، کریم الله محبوبی روز چهارشنبه در آئین عزاداری بانوان شهرستان نیر در حسینیه یعقوبیه این شهر افزود: میزان بدهی زندانیان غیرعمد آزاد شده در نیمه اول امسال ۱۲۳ میلیارد ریال بود که ۵۰ میلیارد ریال با تلاش اعضای ستاد دیه استان از شاکیان رضایت گرفته شد و ۱۶ میلیارد ریال نیز تسهیلات بلاعوض اخذ شد.
او گفت: خیرین نیز هشت میلیارد ریال برای آزادی این زندانیان کمک کردند.
محبوبی اظهار کرد: ستاد دیه استان اردبیل در نظر دارد بخاطر ایام ماه محرم و صفر به نیت ۷۲ تن از شهدای کربلا زندانیان غیرعمدی که در زندان های استان گرفتار هستند را آزاد کند و این مهم در سایه حمایت و کمک های مردمی محقق می شود.
حجت الاسلام لطیف صالحی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیر هم در این آئین با بیان این خانوده ها در تربیت فرزندان باید دقت بیشتری داشته باشند گفت: خانواده ها اگر با راه و روش ائمه به تربیت فرزندان بپردازند آنها راه و روش ائمه را پیش گرفته و از خطا و لغزش در امان خواهند بود.
در سال گذشته ۲۸۶ زندانی معسر و محکوم مالی با پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین و گذشت شاکیان با همت ستاد دیه استان اردبیل از زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده های خود باز گشتند
در زندان های استان اردبیل ۶۳۰ محکوم مالی غیرعمد با محکومیت مالی ۹۰۰ میلیارد ریال در انتظار آزادی بسر می‌برند.
خبرنگار: شهرام اصالت نیری ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۶/۶۰۱۸انتهای پیام /*


پاسخ دهید