محمدهادی عسکری امروز در جمع نمایندگان تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه لرستان که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: باید حمایت از فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی برای تقویت کنش مسئولانه دانشجویان، افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دانشگاهی مطلوب، متوازن و اسلامی داشته باشیم باید از حضور و فعالیت تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی حمایت کنیم.  

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.  

عسکری خاطرنشان کرد: به دنبال تقویت انجمن‌های علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه‌ریزی برای تهیه مبانی نظری براساس تجربیات موفق بین‌المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن‌های علمی و تدوین نظام ارزیابی مؤثر برای رسیدن به نسل دوم انجمن‌های علمی دانشجویی هستیم.

وی تأکید کرد: باید بیش‌ازپیش، تلاش کرد مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی را افزایش داد.

عسکری اضافه کرد: مانند دوران دفاع مقدس، به‌شدت نیازمند وحدت کلمه حول ارزش‌های انقلاب هستیم؛ باید به سمت مبانی همبستگی‌ساز و هویت‌بخش برویم؛ براساس تقویت هویت ملی و دینی، باید کنش‌های مسئولانه دانشجویان را تقویت کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری این خبر را هم داد که با همکاری دانشگاه لرستان، رویداد کار، مهارت و فناوری ویژه دانشجویان دختر(کمند) و بازارچه تولیدات دانشجویی با تأکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی، برگزار خواهد شد.

گفتنی است، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر غلامرضا غفاری، نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور، در روز چهارشنبه، ۱۸ دی‌ماه به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام