رضا حاجی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد : با توجه به برگزاری کنکور سراسری به همراه آقای خدایی رئیس سازمان سنجش از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری بازدیدی به عمل آمد.

وی با بیان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های برگزاری آزمون در تهران قابل قبول بود و داوطلبان شکایتی در این باره نداشتند، افزود:  موضوع مورد اعتراض داوطلبان رشته‌های ریاضی و تجربی، سطح بالای سئوالات دروس ریاضی و شیمی بود که کمیسیون به این موضوع ورود کرده و از سازمان سنجش توضیح می‌خواهد.

حاجی پور اضافه کرد: برای بسیاری از داوطلبان میزان سختی سئوالات کنکور تعجب آور بود. علاوه بر این طبق گفته داوطلبان و برخی اساتید و همچنین بر خلاف تاکید مسئولان ارشد وزارت علوم، سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش بین محتوای کتب درسی و سوالات طراحی شده هیچ تناسبی وجود نداشت که باید دلیل این موضوع روشن شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در پایان اظهار کرد: علاوه بر این موضوع، در برخی از حوزه‌های شهرستان قطعی برق در هنگام آزمون موجب نارضایتی تعدادی از داوطلبان شده که نمونه آن قطعی برق در آمل است. قطعا کمیسیون آموزش مسائل و حواشی کنکور را در نشست خود مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.

انتهای پیام