به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، علیرضا چمکوری با تبریک روز جهانی ماما عنوان کرد: ضمن تبریک خدمت ماماهای عزیز به مناسبت روز جهانی ماما، این روز بزرگ را به این عزیزان و به ویژه همراهان ما در مرکز سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر تبریک عرض نموده و از تمامی تلاش‌های ارزشمند که باعث پیشرفت این مرکز هم از لحاظ کمی و کیفی شده تشکر و قدردانی می نمایم.


وی ادامه داد: دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز و با همکاری ماماها و پزشکان متخصص استان در زمینه جمع آوری نمونه‌های خون بندناف فعالیت داشته که در این مدت هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت به دستاوردها و پیشرفت خوبی دست پیدا کرده است.


این مسئول با اشاره به کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی بوشهر اظهار کرد: از لحاظ کمی دفتر بوشهر از هفده نمونه در ماه در سال ۹۷ به تعداد ۴۸ نمونه در ماه در پایان سال ۹۹ رسیده است و در سال جدید نیز با کمکی که ماماهای عزیز و همراهانمان در گرفتن نمونه های اورژانسی و ذخیره سازی بندناف انجام شد توانستیم به رتبه خوبی در زمینه جمع آوری نمونه با کیفیت در کشور برسیم.


سرپرست مرکز خون بند ناف رویان بوشهر عنوان کرد: ماماها بعد از عقد قرارداد و مراحل ثبت نام خانوارها با هماهنگی مرکز در هر ساعت از شبانه روز به بیمارستان اعزام شده و در اتاق عمل بعد از انجام زایمان با وسایلی که در اختیار ایشان قرار داده شده خون بندناف را در کیسه استاندارد مربوطه نمونه گیری کرده و به دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف انتقال می دهند. پس از سیر مراحل فنی به صورت هوایی به بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف کشور جهت انجام آزمایشات لازم و ذخیره‌سازی سلولها ارسال می شود.


چمکوری افزود: این عزیزان با این کار خدادوستانه در جمع آوری خون بندناف و مشاوره در زمینه فرهنگ سازی ذخیره خون بندناف نیز یاریگر مراکز هستند.


وی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن آرزوی توفیق برای این عزیزان و همه تلاشگران عرصه سلامت که به صورت شبانه‌روز در حال خدمت رسانی به مردم و در اتاق عمل ما را همراهی می نمایند آرزوی صحت و سلامتی برایشان آرزومندم.


انتهای پیام