حمیدرضا رضایی آشتیانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در مورد چگونگی برگزاری ترم آینده در این دانشگاه، اظهار کرد: سلامت دانشجویان مهم ترین بحث برای ماست و با توجه به شرایط کنونی، دانشگاه این امکان را ندارد که ترم آینده را به صورت حضوری برگزار کند.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک با بیان اینکه در حال حاضر در حدود ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه، غیر بومی هستند، خاطر نشان کرد: هم اکنون در واقعیت تفاوت چندانی بین دانشگاه صنعتی اراک و دانشگاه های مطرح کشور وجود ندارد و تنها ممکن است در برخی از امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی تفاوت هایی مشاهده شود. خوشبختانه این دانشگاه در حال حاضر از بهترین از اساتید و دانشجویان بهره می برد و اگر اندکی تلاش کنیم که این دانشجویان بومی از استان خارج نشوند، می توان از پتانسیل های این دانشگاه به نحو شایسته تری بهره برد.

وی با اشاره به برگزاری ترم گذشته به صورت مجازی در این دانشگاه و با تاکید بر اینکه دانشگاه صنعتی اراک از حیث کیفیت برگزاری آموزش های مجازی، یکی از برترین دانشگاه های کشور بوده است، افزود: خوشبختانه این دانشگاه یکی از دانشگاه های موفق استان و کشور در برگزاری آموزش های مجازی بود و توانست کلاس های درس خود را با بالاترین کیفیت و به دو صورت آنلاین و آفلاین به دانشجویان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها از زمان شیوع این بیماری تا حد زیادی متضرر شده اند، گفت: متاسفانه دانشگاه ها از آنجاکه دارای خوابگاه های دانشجویی هستند، نسبت به آموزش و پرورش در بحث آموزش بیشتر ضرر دیدند و همین امر باعث شد که دانشگاه ها به سمت آموزش مجازی روی بیاورند.

وی در ادامه گفت: کرونا علیرغم همه مشکلات و محدودیت هایی که برای کشور به همراه داشت، فرصت خوبی برای نمایش همدلی و ایثار مردم و بویژه کادر درمان کشور بود و باعث شد که بسیاری از شرکت های دانش بنیان کشور در راستای پیشگیری و ارائه درمان موثر برای این بیماری، اقدامات بسیار خوبی انجام دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک با بیان اینکه نقش مهم دانشگاه ها و اهمیت علوم تولیدی در مراکز علمی کشور در زمان شیوع بیماری کرونا مجددا نمایانگر شد، تصریح کرد: متاسفانه گاهی این تفکر وجود دارد که پارک های علم و فناوری باید تقویت شوند، نه دانشگاه ها؛ در صورتی که خروجی دانشگاه ها ورودی پارک های علم و فناوری خواهند بود و اگر خروجی دانشگاه های کشور توانمند باشند، چرخه زیست بوم فناوری که شامل دانشگاه ها، مراکز فنی و حرفه ای و پارک های علم و فناوری هستند، به خوبی رشد می کند.

رضایی آشتیانی اظهار کرد: در واقع کرونا به همه ما نشان داد که با خودباوری می توانیم دست به کارهای بزرگی بزنیم و هم اکنون در راستای مقابله با کرونا، ایران به یکی از کشورهای صادرکننده ماسک و تجهیزات پزشکی تبدیل شده است.

انتهای پیام