پخت روزانه ۱۰۰ هزار قرص نان در سنندج برای زلزله زده گان استان کرمانشاهبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، جمال صالحی اظهار کرد: کلیه خبازی های سنندج ملزم به پخت و تهیه این مقدار نان در شب ها هستند.
به گفته وی، این واحدها روزها جهت تهیه نان مصرفی شهروندان کردستانی اقدام کرده و در شیفت شب نسبت به پخت نان برای حادثه دیدگان زلزله استان کرمانشاه مبادرت می کنند.
وی تاکید کرد: برای پخت این مقدار قرص نان برای حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه روزانه ۲۶۷ کیسه آرد مورد نیاز است که با تصمیم شرکت بازرگانی ایران توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان تامین و در اختیار خبازی های قرار می گیرد.
صالحی ادامه داد: به محض وقوع زلزله مردم استان کردستان نیز در اقدامی خیرخواهانه با پرداخت پول به برخی خبازی ها به صورت خودجوش اقدام به خرید و ارسال نان برای حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه کردند.
وی یادآور شد: تا زمان اعلام نیاز استان کرمانشاه این مقدار نان که روزانه ۱۰۰ هزار قرص نان است پخت و به این مناطق ارسال می شود.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۳ دهم ریشتر در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است.
مختصات این زمین لرزه در ۵ کیلومتری ازگله، ۲۵ کیلومتری تازه آباد، ۳۷ کیلومتری باینگان، ۱۱۲ کیلومتری سنندج و ۱۲۲ کیلومتری کرمانشاه بود و تاکنون بیش از ۱۰۰ پس لرزه با قدرت های سه تا بیش از چهار ریشتر در این منطقه ثبت شده است.
این زمین لرزه که مرکز در بیشتر شهرهای استان کردستان نیز با شدت احساس شد.
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۳۰۳۴/۹۱۰۲انتهای پیام /*


پاسخ دهید