به گزارش ایسنا، “هفته آگاهی از مغز” رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه‌مندی به تحقیقات علوم اعصاب است که هرساله با حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها درنقاط مختلف کشورمان برگزار می‌شود.

دکتر محمد تقی جغتایی، مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی درامر آموزش با تاکید بر اینکه جلوگیری از شیوع ویروس بیماری کرونا و تامین سلامت علاقه مندان و شرکت کنندگان در مراسم‌های متنوع هفته آگاهی از مغز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: به همین دلیل برگزاری مراسم  پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول شد.

وی با بیان این که هفته آگاهی از مغز همزمان با هشتمین همایش بین‌‏المللی علوم شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده در کشور اجرا می‌شود، یادآور شد: هشتمین همایش بین‌‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیت‌های پژوهشی و همکاری‌های بین رشته‌ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش می‌یابد.

مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی تصریح کرد: هفته آگاهی از مغز با هدف ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملکردهای مغز برگزار و تلاش می‌شود با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات، سطح دانش و اطلاعات از توانایی‌های مغز و نیز راه‌های جلوگیری از کاهش توانایی‌های مغز در بین اقشار مختلف مردم در جامعه افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد: در هفته آگاهی از مغز با حمایت‌ و برنامه‌ریزی‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، فعالیت‌های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملکرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه به اجرا درمی‌آید. 

دکتر جغتایی گفت: در هفته آگاهی از مغز همچنین سعی بر آن است تا با ارائه آموزش‌ها و پرداختن به طرح‌های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری‌ها و اختلالات در حوزه‌های مغز بویژه در دو حیطه کودک و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان این بیماری‌ها هرچه بیشتر فراهم شود و با اجرای برنامه‌های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمندسازی مغز و نیز راه‌های جلوگیری از کاهش توانایی مغز اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

انتهای پیام