به گزارش ایسنا، “آژانس فضایی اروپا”(ESA)، تصویری از “توماس پسکی”(Thomas Pesquet)، فضانورد خود در “ایستگاه فضایی بین‌المللی”(ISS) منتشر کرده است. 

پسکی طی نخستین ماموریت خود موسوم به “پروکسیما”(Proxima)، ۱۹۶ روز را طی نوامبر 2016 تا ژوئن 2017 در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذراند. او یکی از ۱۸ فضانورد اروپایی است که زمانی را در فضا سپری کرده است و در بهار سال ۲۰۲۱ با ماموریت “آلفا”(Alpha) به ایستگاه فضایی باز خواهد گشت.

پسکی در این عکس، در حال کار کردن در آزمایشگاه فضایی “کلمبوس”(Columbus) دیده می‌شود که در سال ۲۰۰۸ به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.

آزمایشگاه کلمبوس، یکی از بزرگترین مشارکت‌های مستقل اروپا در ایستگاه فضایی بین‌المللی است. این آزمایشگاه، به پژوهشگران روی زمین امکان می‌دهد تا با کمک خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی، پژوهش‌هایی را در محیط بی‌وزنی انجام دهند.

آزمایش‌هایی که در حوزه علوم فضایی، فناوری و اکتشافات زمینی انجام می‌شوند، به واسطه چهار پلتفرم خارجی که در معرض خلاء فضا قرار دارند، بیرون از این ماژول نیز قابل انجام دادن هستند.

پسکی طی ماموریت آلفا، پژوهش و آزمایش را در ایستگاه فضایی بین‌المللی با کمک همکاران خود در ایستگاه و روی زمین ادامه خواهد داد. این همکاری بین‌المللی، ویژگی مهم ایستگاه فضایی بین‌المللی است زیرا ملل سراسر جهان با فرهنگ‌های گوناگون به بررسی‌های علمی، پژوهش و مهندسی می‌پردازند و به نتایج غیرمنتظره‌ای در مورد بیماری‌ها، مواد و اکتشافات زمینی دست می‌یابند و همچنین، درک ما را در مورد زمین افزایش می‌دهند.

این گونه پژوهش‌ها، به انسان امکان می‌دهند تا علاوه بر بررسی‌ زندگی روی زمین، به بررسی‌هایی فراتر از آن نیز بپردازند.

انتهای پیام