شایعه سازان زلزله کرمان به تامین خوراک برای شبکه های خارجی اقرار کردندبه گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه یکشنبه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان افزود: پس از وقوع زمین لرزه روز جمعه در کرمان، ستاد بحران در دقایق اولیه تشکیل شد و مدیران مربوطه بلافاصله در ستاد حضور یافتند.
وی بیان کرد: اولین بالگرد هلال احمر بلافاصله در محل حضور یافت و از ۷۰ روستای آن منطقه بازدید میدانی انجام شد.
وی ضمن تاکید بر اینکه با وجود اینکه شدت زلزله بسیار بالا بود، تلفات انسانی به دنبال نداشته است، گفت: نمونه همین زمین لرزه در سال ۱۳۸۳ رخ داد و در آن حادثه ۶۵۴ کشته بر جای ماند و همان زلزله در سال ۹۶ رخ داد و خوشبختانه به دلیل مقاوم سازی یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، تلفات انسانی نداشته است.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: در حوزه مقابله با سیل نیز مسیل ها مشخص شده و با احیای آنها با هزینه برآوردی ۱۰۰ میلیارد ریال، خطرات سیل به میزان بسیار چشمگیری کاهش خواهد یافت و انتظار داریم که ستاد مدیریت بحران در این زمینه توجه لازم را به استان کرمان داشته باشد.
وی تصریح کرد: کارگاه های ساختمانی که بدون رعایت مسائل ایمنی ایجاد شده و برخی از آنها در این زمین لرزه پرتاب مصالح را داشته اند، نیز مورد شناسایی قرار گرفته است که پنج کارگاه ناایمن نیز تاکنون با پیگیری دادستانی کرمان تعطیل شد.
استاندار کرمان گفت: فرماندهان نظامی نیز در اولین دقایق این حادثه، اعلام آمادگی کردند که جای تقدیر دارد.
وی افزود: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه، معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کشور و سایر مقامات کشوری تماس تلفنی برقرار کرده و برای حل مشکلات مردم اعلام آمادگی کردند که جای تقدیر دارد.
وی اظهار کرد: وزیر ارتباطات نیز تیمی را برای رفع نقاط کور ارتباطی استان کرمان تشکیل داده اند تا این نقاط نیز برطرف شوند.
زمین لرزه ۶٫۱ ریشتری صبح جمعه در کرمان موجب خسارت وارد شدن به واحدهای مسکونی بویژه واحدهای مسکونی روستایی شده است.
وقوع بیش از ۳۰۰ پس از لرزه در حادثه موجب بروز مشکلاتی برای مردم این استان شده است که بزرگی برخی ازاین پس لرزه ها به ۵٫۵ ریشتر رسیده است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۴۰/۳۰۲۹انتهای پیام /*


پاسخ دهید