به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، در ساختمان‌سازی به ورقه‌ای از گچ که میان دو لایه ضخیم از کاغذ یا مقوا فشرده شده و برای ساخت دیوارهای جداکننده داخلی و سقف از آن بهره می‌گیرند، دیوار خشک(Drywall) یا تخته گچ(Gypsum Board) گفته می‌شود. دیوارهای خشک به وسیله قاب‌بندی چوبی یا قاب‌بندی فولادی سبک نصب می‌شود لذا در هنگام زلزله رفتار یکپارچه دیوار باعث استحکام بیشتر آن می‌شود. این شرکت اکنون قصد دارد حضور منطقه‌ای خود را توسعه دهد و همچنین ربات خود را برای انجام یک سری از کارهای ساخت و ساز خودکار توسعه دهد.

شرکت “کاناواس” در حال حاضر بر نصب دیوارخشک در ساختمان‌های تجاری بزرگ‌تر از ۱۰هزار فوت مربع(۳ هزار و ۴۸ متر مربع) تمرکز دارد. به گزارش “ونچر بیت”(VentureBeat) پس از کامل شدن این فرآیند، این شرکت قصد دارد ربات خود را بیشتر توسعه دهد تا امکان عایق کاری اسپری‌ای(spray-on insulation) و رنگ کردن را نیز داشته باشد.

بنیانگذاران شرکت کاناواس ادعا می‌کنند که ربات‌های توسعه داده شده توسط شرکت‌شان سریع‌تر از انسان کار می‌کنند. در حالی که اکثر شرکت‌های رباتیک، ماشین‌های خود را می‌فروشند یا اجاره می‌دهند، ربات‌های کاناواس توسط افراد آموزش دیده “اتحادیه بین‌المللی نقاشان و تجارت متحد”(International Union of Painters and Allied Trades) اداره می‌شوند.

در حال حاضر، این شرکت فقط در منطقه خلیج سان فرانسیسکو(San Francisco Bay Area) فعالیت می‌کند و هدفش توسعه بیشتر کارهایش در آینده است. با اعمال محدودیت‌های گسترده به دلیل همه‌گیری کروناویروس و فاصله اجتماعی، بازار ربات‌ها و هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر رونق پیدا کرده است.

با سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند “Innovation Endeavors”، “Obvious Ventures”، “Brick & Mortar Ventures” و “Grit Ventures” در شرکت کاناواس اکنون سرمایه این شرکت به ۱۹ میلیون دلار رسیده است.

انتهای پیام