به گزارش ایسنا، محمد علی انصاری، مدیرعامل این شرکت فناور گفت: شرکت ما در مرکز نوآوری لیزر دانشگاه شهید بهشتی مستقر است و با حمایت ستاد توسعه فناوری­‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر روی پروژه طراحی و ساخت «دستگاه‌­های عکسبرداری نوری از پوست» کار می­‌کنیم.

انصاری در ادامه ضمن توضیح تحقیقات انجام گرفته برای تولید این محصول، افزود: این دستگاه برای عکس­برداری پیشرفته از پوست بیماران مبتلا به سرطان یا ضایعات پوستی کاربرد دارد. با توجه به قیمت بسیار بالای نمونه مشابه خارجی، نمونه فناورانه داخلی، قطعاً با قیمت بسیار پایین‌تر عرضه خواهد شد.

مدیرعامل این شرکت فناور در ادامه گفت: بدیهی است که شرکت‌های خارجی تولیدکننده این محصول در ایران نمایندگی رسمی ندارند و به همین خاطر خدماتی برای تعمیر، تعویض قطعه یا ارتقاء دستگاه به مشتری ایرانی عرضه نمی‌کنند، در حالی که شرکت ما، یک برنامه منسجم را برای ارائه خدمات باکیفیت پس از فروش، هم‌زمان با تولید به پیش خواهد برد.

این فعال فناور ضمن تاکید بر جذب حمایت‌های دولتی گفت: این محصول در لبه تجاری‌سازی قرار دارد و امیدوار هستیم با ادامه حمایت‌های ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، آن را به مرحله تولید انبوه برسانیم. تمام فرایند طراحی و ساخت این دستگاه در هر دوبخش سخت افزاری و نرم افزاری در داخل دانشگاه و با کمک جوانان متخصص ایرانی انجام گرفته است.

وی افزود: مشتری این محصول کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمان تخصصی در حوزه پوست هستند. حمایت از عرضه و بازاریابی محصولات و تجهیزات پزشکی و عدم اجازه به ورود محصولات مشابه خارجی می‌تواند به گسترش  بازار محصولات دانش‌بنیان ایرانی در داخل کمک کند. به همین دلیل، حمایت نهادهایی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بین مهم و حیاتی تلقی می‌شود.

انتهای پیام