به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری وبدا ، بشیر حاجی بیگی افزود:در این مدت 42هزار و 764 نفر به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که 33 هزار و 775 نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی با بیان اینکه سه هزار و 151 نفر نیز در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون ثبت نام کردند، افزود: بیشترین میزان مشارکت مردم در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون مربوط به استان های اردبیل، اصفهان، البرز و کرمانشاه بود.
مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران اضافه کرد: بانوان استان های خراسان شمالی، ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بیشترین مشارکت را در اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی داشتند.
حاجی بیگی گفت: بیشترین میزان مشارکت اهدا کنندگان مستمر خون در این 2 روز در استان های سمنان، تهران، البرز و چهار محال و بختیاری بود.
وی با بیان اینکه مردم ایران در صبح روز عاشورا، بیشترین مراجعه را به مراکز انتقال خون داشتند افزود: در این مدت پنج هزار و 105 نفر برای نخستین بار خون خود را اهدا کردند.
مدیرکل پایگاه منطقه ای، آموزشی انتقال خون خوزستان گفته بود: مردم خوزستان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، 2هزار و 503 واحد خون اهدا کردند.
6037
دریافت و انتشار: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*