دکتر محمدحسین امید در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برنامه دانشگاه علمی کاربردی در خصوص وضعیت آموزشی دانشجویان در ترم آینده، اظهار کرد: خوشبختانه در ترم جاری به دلیل مجازی شدن آموزش بسیاری از ایرادات و اشکالات این امر گرفته شد و در ترم جدید اگر تصویب شود که مجدد آموزش دانشگاه‌ها به صورت مجازی باشد، ما در دانشگاه علمی کاربردی آمادگی برگزاری کلاس‌های مجازی را داریم.

وی در ادامه از آمادگی دانشگاه علمی کاربردی برای برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی در ترم آینده حتی با وجود شیوع کروناویروس خبر داد و گفت: ما یک تفاوت با دانشگاه‌های دیگر داریم و آن هم این است که در دانشگاه علمی کاربردی خوابگاه، سلف سرویس و همچنین دانشجوی غیربومی وجود ندارد، به همین جهت برگزاری کلاس‌های حضوری برای ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است و تقاضای ما از مسئولان تصمیم‌گیرنده این است که این دانشگاه را از سایر دانشگاه‌ها مستثنی کنند و اجازه دهند کلاس‌های ترم آینده به شکل حضوری برگزار شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی همچنین تأکید کرد: تعداد دانشجویان اغلب مراکز علمی کاربردی زیر ۳۰۰ نفر دانشجو است. ضمن اینکه این دانشجویان نیز بومی هستند. به همین جهت تجمع زیادی برای حضور دانشجویان در دانشگاه وجود ندارد و این دانشجویان در زمان‌های مختلف در طی هفته در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند. بنابراین امکان برگزاری آموزش حضوری حتی با وجود شیوع کروناویروس وجود دارد.

دکتر امید تأکید کرد: اگر ما بخواهیم کلاس‌های آموزشی دانشجویان در ترم آینده را غیرحضوری و مجازی برگزار کنیم، بخش‌های عملی دروس دانشجویان می‌مانند و روی هم انباشته می‌شوند و دانشجویان نمی‌توانند سر فرصت این دروس را پاس کنند، در نتیجه با آسیب مواجه می‌شوند.

انتهای پیام