به گزارش ایسنا، حسین توحیدی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره یکی از محصولات این شرکت با نام «دوربین سرعت سنجی ثابت» توضیح داد: این دوربین در جاده‌ها و خیابان‌ها نصب می‌شود و کار و وظیفه میزان سرعت و خواندن پلاک خودروهای عبور شده را دارد.

وی ادامه داد: این دوربین از الگوریتم پردازش تصویر برای سنجش سرعت و خواندن پلاک خودرو استفاده می‌کند. در این دوربین خطای سرعت سنجی حدود یک درصد و دقت پلاک خوانی آن بیش از ۹۵ درصد است.

این فعال فناور درباره دیگر محصولات تولید شده این شرکت، گفت: علاوه بر دوربین سرعت‌سنجی ثابت و دوربین پلاک خوان، سرعت سنج خودرویی، دوربین پلاک خوان کارابین، سامانه راداری ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سیستم تخمین بار و سامانه سرعت‌سنج لیزری از دیگر محصولات تولید شده این شرکت دانش‌بنیان هستند.

توحیدی توضیح داد: در بحث دوربین‌های ترافیکی، به دلیل این که حروف الفبا و اعدادی که در زبان فارسی استفاده می‌کنیم، بسیاری شبیه به هم هستند، در نتیجه کار علمی بسیاری بر روی این دوربین‌ها صورت گرفته است که خوشبختانه در این رابطه توانسته‌ایم محصول نهایی را با کیفیت و کارایی بسیار خوبی به بازار عرضه کنیم.

وی به اختلاف قیمت بین محصول این شرکت و نمونه مشابه خارجی آن اشاره و بیان کرد: قیمت تمام‌شده این سیستم‌ها بسیار پایین‌تر از نمونه‌های خارجی آن است.

توحیدی همچنین اضافه کرد: دوربین سرعت سنج و دوربین ترافیکی این شرکت توانسته است استاندارد CE اتحادیه اروپا را کسب کند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره واردات محصولات مشابه ساخت این شرکت، گفت: همچنان نمونه مشابه این محصولات از چین وارد کشور می‌شود و در داخل نیز، یکی دو شرکت وجود دارند که نمونه مشابه این محصولات را تولید می‌کنند، ولی به لحاظ فنی با یکدیگر متفاوت هستند.

این فعال فناور به موضوع اشتغال‌زایی اشاره و بیان کرد: در این شرکت برای ۳۲ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام