به گزارش ایسنا، دکتر علی نیکبخت  در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده، ۱۱ پژوهشکده، ۲۵۰ آزمایشگاه پژوهشی و آموزشی و همچنین دارای ۵۳۶ عضو هیات علمی، ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف ، حدود ۶۶ هزار فارغ التحصیل و دارای  بیش از هزار ثبت اختراع داخلی و خارجی است.

وی تاکید کرد: تاکنون توسط اساتید این دانشگاه بیش از  ۳۱ هزار و ۵۰۰ مقاله در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی چاپ شده است که از این بین بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ مقاله ISI است و این دانشگاه در زمینه مستندات علمی و ارجاعات رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

نیکبخت خاطرنشان کرد: براساس رتبه بندی QS این دانشگاه رتبه ۴۷۷ دنیا را دارد و درخصوص بحث ارجاعات نیز رتبه ۱۷ بین المللی و نخست کشور را به خود اختصاص داده است که این مورد نشان از کیفیت بالای پژوهش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه در نیمه نخست امسال نسبت به سال‌های گذشته رشد بسیار خوبی داشته است، یادآور شد: این رقم تا پایان سال نیز افزایش خواهد داشت و درحال حاضر حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه از بودجه عمومی دانشگاه نیز چنددرصد بیشتر است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه قراردادهای صنعتی شاخصی در حوزه نفت، فناوری اطلاعات و مباحث زیست محیطی دارد، اضافه کرد: علاوه بر آن باشگاه مهارت و اشتغال دانشگاه سال گذشته راه اندازی شد و با وجود شیوع بیماری کرونا توانستیم دوره‌های خوبی را برگزار کنیم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: در دانشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان فعالیت می کنند که بیش از ۳۰۰ محصول دانش بنیان و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان ارائه می کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیرفناوری و توسعه  نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: درحال حاضر شرکت‌های دانش بنیان این دانشگاه بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می کنند ضمن آنکه پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است و این ابررایانه از قدرت پردازش بسیار بالا برخوردار است که اهمیت این پروژه در بومی بودن دانش متخصصان آن است.

انتهای پیام