عبدالله کریم زاده غروب سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از 98 مرد و هشت زن اهدا کننده خون، 39 نفر برای نخستین بار، 36 نفر به صورت مستمر و 31 نفر با سابقه اهدای خون در این عمل خیر مشارک کردند و برای گروه های خونی O منفی و مثبت کمبود وجود ندارد.
وی ادامه داد: مردم آستارا از مهرماه تاکنون حدود 630 واحد خون اهدا کرده اند و پایگاه انتقال خون این شهرستان همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت هشت تا 14 فعال است و افراد با حداقل 18 سال و حداکثر 65 سال و در صورت نداشتن بیماری های قلبی و ریوی می توانند، خون اهدا کنند.

** 20 نمایشگاه کتاب در مدارس آستارا برپا شد
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا از برپایی 20 نمایشگاه کتاب در مدارس این شهرستان خبر داد.
صابر فرضی زاد در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: نقش و اهمیت کتاب نسبت به سایر محصولات فرهنگی ارزشمند است و در این نمایشگاه ها 2 هزار جلد کتاب با 400 عنوان و با 15درصد تخفیف قیمت عرضه می شود.
وی ادامه داد: این نمایشگاه ها برای نخستین بار در مدارس آستارا برپا شده و دانش آموزان و والدین آنها به مدت یک هفته می توانند از تازه های کتاب بهره مند شوند.
32 روستا در شهرستان آستارا تحت پوشش کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارند و حدود یک هزار کودک و نوجوان عضو این کتابخانه هستند.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 16 هزار دانش آموز در این شهرستان تحصیل می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124 /2007انتهای پیام /*