اهدای ۱۰۶ واحد خون به زلزله زدگان کرمانشاه در آستاراعبدالله کریم زاده غروب سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از ۹۸ مرد و هشت زن اهدا کننده خون، ۳۹ نفر برای نخستین بار، ۳۶ نفر به صورت مستمر و ۳۱ نفر با سابقه اهدای خون در این عمل خیر مشارک کردند و برای گروه های خونی O منفی و مثبت کمبود وجود ندارد.
وی ادامه داد: مردم آستارا از مهرماه تاکنون حدود ۶۳۰ واحد خون اهدا کرده اند و پایگاه انتقال خون این شهرستان همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت هشت تا ۱۴ فعال است و افراد با حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۶۵ سال و در صورت نداشتن بیماری های قلبی و ریوی می توانند، خون اهدا کنند.

** ۲۰ نمایشگاه کتاب در مدارس آستارا برپا شد
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا از برپایی ۲۰ نمایشگاه کتاب در مدارس این شهرستان خبر داد.
صابر فرضی زاد در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: نقش و اهمیت کتاب نسبت به سایر محصولات فرهنگی ارزشمند است و در این نمایشگاه ها ۲ هزار جلد کتاب با ۴۰۰ عنوان و با ۱۵درصد تخفیف قیمت عرضه می شود.
وی ادامه داد: این نمایشگاه ها برای نخستین بار در مدارس آستارا برپا شده و دانش آموزان و والدین آنها به مدت یک هفته می توانند از تازه های کتاب بهره مند شوند.
۳۲ روستا در شهرستان آستارا تحت پوشش کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارند و حدود یک هزار کودک و نوجوان عضو این کتابخانه هستند.
بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و ۱۶ هزار دانش آموز در این شهرستان تحصیل می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشاردهنده:کبیری
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴ /۲۰۰۷انتهای پیام /*


پاسخ دهید