به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، عزاداری دهه اول محرم در دانشگاهها با رعایت پروتکل های بهداشتی به شرح زیر برگزار می‌گردد.

هیئت میثاق با شهدا

مراسم عزاداری دهه اول از شب اول به مدت یازده شب با بیان لطائف قرآنی توسط حجت الاسلام عسکری و سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداحی توسط حاج میثم مطیعی با رعایت پروتکل های بهداشتی در خیابان امام خمینی(ره) نرسیده به میدان حر، دانشگاه افسری امام علی(علیه السلام) از ساعت ۲۱ برگزار می شود.

دانشگاه صنعتی شریف

مراسم عزاداری دهه اول محرم در دانشگاه صنعتی شریف از شب اول تا سیزدهم محرم بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد این دانشگاه با سخنرانی حجت الاسلام مصطفی رستمی و حجت الاسلام هدایت با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی در مسجد این دانشگاه برگزار می گردد.

در ضمن مراسم ظهر تاسوعا و عاشورا از ساعت ۱۰:۳۰ برگزار می گردد.

دانشگاه شهید رجایی

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در دهه اول محرم در دانشگاه شهید رجایی بمدت ده شب با سخنرانی آیت الله تقوایی در مسجد باب الحوائج این دانشگاه بعد از نماز مغرب و عشا با رعایت موازین و مقررات بهداشتی برگزار می گردد.

دانشگاه تربیت مدرس

هیات محبان اهل بیت دانشگاه تربیت مدرس امسال همانند سال های گذشته در دهه اول محرم مراسم عزاداری را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می کند.

امسال با توجه به شرایط خاص موجود، مراسم در فضای باز مقابل مسجد دانشگاه برگزار می شود. اما امسال با توزیع نذری مخالفت شده است.

در این برنامه حجت الاسلام مصطفی رستمی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مهدی ساداتی نژاد مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس به سخنرانی خواهند پرداخت و مداحان مراسم حجت الاسلام رشدی، کربلایی قبادی و حیدری هستند.

دانشگاه علم و صنعت

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) دهه اول محرم در دانشگاه علم و صنعت بمدت ده شب با سخنرانی حجت الاسلام دولابی و قاسمیان از ساعت  ۲۱ تا ۲۲:۴۰ با مداحی حاج سید محمود علوی و کربلایی مصطفی هادیان در فضای باز با رعایت موازین و مقررات بهداشتی برگزار می گردد.

دانشگاه تهران

مطابق سال‌های گذشته مراسم عزاداری ایام محرم را در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و روز تاسوعا و عاشورا این مراسم از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۳ در مکان نماز جمعه دانشگاه برگزار می‌شود.

سخنران دهه اول حجت الاسلام پناهیان و مداح سعید حدادیان خواهند بود و در دهه دوم سه شب اول حجت الاسلام میرحافظ سخنران و مهدی رسولی و امیر عباسی به عنوان مداحان این مراسم خواهند بود که مراسم از نماز مغرب و عشا آغاز خواهد شد.

علوم بهزیستی و توانبخشی

ویژه برنامه استقبال از ماه محرم امسال با توجه به شیوع کرونا بصورت مجازی و با سخنرانی دکتر محمود مطهری نیا با موضوعاتی نظیر چرایی آغاز حرکت امام حسین علیه السلام، عدم قیام در مدینه، خروج امام حسین از مکه، انتخاب کوفه برای مخالفت با حکومت با معرفی کتاب و همچنین در بخش دوم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی و حجت الاسلام و المسلمین فرهادزاده با موضوعاتی نظیر پیامدهاو پیام‌های عاشورایی در طرح استقبال از محرم اجرا می شود. گفتنی است ویژه برنامه هایی نظیر مراسم سیاه پوشان، برگزاری زیارت عاشورا، سینه زنی و ارائه سخنرانی کوتاه در فضای باز جوار قبورشهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی، ویژه برنامه های عاشورایی در فضای مجازی، جمع آوری نذورات در راستای کمک مومنانه، مسابقات کتابخوانی مجازی در سه سطح استادان، دانشجویی و کارمندی و …از دیگر برنامه های ماه محرم امسال است.

دانشگاه امیرکبیر

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) دهه اول محرم در دانشگاه امیرکبیر بمدت ده شب با سخنرانی حجت الاسلام میراحمدی و سعیدی و مداحی امین پویان راد در فضای باز با رعایت موازین و مقررات بهداشتی برگزار می گردد.

پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

برنامه های ویژه سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام در مسجد امام علی علیه السلام با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد، صبح ها برنامه زیارت عاشورا و ذکر مصیبت ظهرها سخنرانی بعد از نماز جماعت ظهر و عصر شب ها سخنرانی توسط حجت الاسلام مهدی هدایتی معاون نهاد همراه با عزاداری بعد از نماز جماعت مغرب و عشا برگزار می گردد.

دانشگاه صنعت هواپیمایی کشوری

مراسم عزاداری دهه اول محرم ( شهادت حضرت ابا عبــداله الحسیــن “علیه السلام “) از صبـح روز شنبـه اول شهـریور تا روز چهـارشنبــه پنجـم شهـریور ماه،بمدت پنــج روز ازساعت ۷.۴۰ تا ۸.۳۰ صبح درمحل سالن آمفی تئاتر دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتـی و فاصله اجتماعی با حضـور اساتید و کارکنـان دانشـکده و فنـون پـروازی برگـزار می گــردد . لازم به ذکـر است برنــامـه با سخنــرانی حجــت الاسلام محمـد پویـا که ازکارشناسان برنامـه رادیـو قـرآن می بـاشند آغـاز و درادامه با قـرائت زیارت عاشورا و عزاداری و ذکر مصائب حضرت ابا عبداله الحسیـن(علیه السلام) توسط مـادحـان اهـل بیت عصمـت و طهـارت “علیهم السلام” حاج رضا رسولی و کربلایی مرتضی ایمانی فر به پایان می رسد

هیات انصار القائم بسیج دانشجویی

مراسم هیات انصار القائم بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ از شب اول محرم در فضایی روباز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سازمان بسیج به مدت ۱۰ شب با سخنرانی حجت الاسلام آقاتهرانی و مرثیه سرایی پیام کیانی برپا خواهد شد.

انتهای پیام