استاندار خوزستان: ۴۴۰هزار زائر از مرزهای شلمچه و چذابه به وطن بازگشتندبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست ستاد اربعین که در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد:بیش از یک میلیون زائر ایرانی و خارجی از مرزهای چذابه و شلمچه عازم عتبات عالیات شدند.
وی افزود:تمامی تمهیدات لازم برای بازگشت زائران انجام شده و پیش بینی می شود در سه روز آینده تعداد زیادی از زائرانی که به کربلا رفته اند از مرزهای شلمچه و چذابه به کشور بازگردند.
استاندار خوزستان گفت:تا کنون ۱۴۰ هزار زائر از مرز چذابه و ۳۰۰ هزار نفر نیز از مرز شلمچه به کشور بازگشته اند.
شریعتی تصریح کرد:با تمهیداتی که در نظر گرفته شد تا کنون مشکل خاصی گزارش نشده است.
شریعتی روند بازگشت زائران اربعین حسینی را مناسب عنوان کرد و گفت:با مهیا بودن زیرساخت ها در مرز شلمچه بازگشت زائران روان و با مدیریت در حال انجام است.
وی افزود:در سال گذشته هماهنگی برای کرایه مسافران بخوبی انجام نشده بود که سبب گلایه زائران شده بود ولی امسال این مشکل برطرف شد.
استاندار خوزستان گفت:با ایجاد ترمینال مسافری در مرز شلمچه تردد و حمل و نقل زائران به سهولت در حال انجام است.
شریعتی اظهار کرد:سه اکیپ تعزیراتی بصورت شبانه روزی نظارت بر اتوبوس ها و حمل و نقل زائران در شلمچه مستقر هستند تا تخلی در این زمینه صورت نگیرد.
استاندار خوزستان افزود:طرح جامعی برای ایجاد پایانه و تردد زائران برای سال آینده در مرز چذابه در نظر گرفته شده است و در ۲ ماه آینده به پایان خواهد رسید که با اجرایی شدن این طرح مسیر تردد زائران از این مرز روان تر خواهد شد.
شریعتی گفت: در مرز شلمچه برای مواجه نشدن مشکلات تجاری و اقتصادی طرح جامعی نیز تدارک دیده شده است.
به گفته مسئولان کشوری ۳۰ درصد از زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه به عراق رفتند.
در اربعین حسینی پارسال حدود ۴۳۰ هزار زائر از پایانه چذابه و ۶۵۰هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
۷۱۰۴/۷۱۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:مسعود گادار**تنظیم:حمید ترابی فرد** انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخ دهید