دکتر بهزاد هوشمند ۲۶ آذرماه در جریان سفر به استان مرکزی، پس از بازدید از دانشکده دندانپزشکی اراک و کلینیک ایثار در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از سیاست ها در دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بازدید مستمر از دانشکده های دندانپزشکی کشور است و امروز در اراک نیز شرایط نسبتا خوبی را در دانشکده دندانپزشکی شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اراک، جایگاه دانشکده دندانپزشکی را به منظور ارتقای سیستم خدمت رسانی به مردم به طور شایسته مدیریت کنند، افزود: دانشکده اخیرا به لحاظ مکانی جابجا شده است، صبح امروز بازدیدی از مجموعه قبلی داشتم، اگر دانشکده دندانپزشکی اراک همچنان در آن محل بود قطعا سفر را نیمه تمام باقی می گذاشتم و به تهران باز می گشتم چراکه به هیچ عنوان در شأن مردم نیست و باید برای خدمات رسانی به مردم بهترین امکانات را در نظر بگیریم.

هوشمند با بیان اینکه با توجه به جمیع جهات امروز شرایط نسبتا خوبی را در محل جدید دانشکده شاهد هستیم، گفت: البته این مکان هنوز با اولویت ها و استانداردها فاصله دارد، فضای فیزیکی این دانشکده از نظر استاندارد کم است و نیازمند یک فضای دو هزار متری هستیم.

وی تصریح کرد: دانشکده های دندانپزشکی مرکز آموزشی و درمانی هستند و به دلیل اینکه به مردم هم سرویس می دهند در واقع نقش بیمارستان های آموزشی را دارند و خوشبختانه شاهد حضور دانشجویان فعال و مستعد و اعضای هیات علمی بسیار علاقمند و توانمند و باانگیزه هستیم که باید پایداری اعضای هیات علمی را رقم زد.

دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی کشور با اشاره به اینکه مرکز آموزشی و درمانی خوبی در دانشکده وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که در بازدید بعدی که کمتر از ۶ ماه دیگر انجام خواهد شد، مشکلاتی که امروز اعلام شده رفع شده باشد، افزود: امیدوارم نواقص فعلی رفع شود و با توجه به شرایط کرونایی فعلی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک ویژه تر و بیشتر به دانشکده توجه داشته باشد. قطعا در وزارت بهداشت نیز کمک خواهیم کرد تا شاهد ایجاد یک محیط استاندارد و مطلوب برای خدمات رسانی در بعد آموزشی برای دانشجویان و درمانی برای مردم باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری ایسنا در خصوص فعالیت های تحقیقاتی دانشکده های دندانپزشکی کشور اظهار کرد: سیاست گذاری در دبیرخانه شورا براساس شواهد علمی انجام می شود بنابراین مطالعاتی در خصوص بررسی وضعیت موجود دندانپزشکی در کشور در قالب پژوهش های مرتبط انجام شد و در این راستا پژوهش در آموزش مدنظر قرار گرفت.

هوشمند افزود: در این راستا میزان تحقق اهداف آموزش های مهارتی برای دندانپزشکی عمومی در کشور مورد ارزیابی قرار گرفت تا براساس نتایج این مطالعات، سیاست گذاری و پیشبرد راهبردها انجام گیرد که متوجه شدیم که در برخی نقاط و دانشکده ها نیازمند توجه ویژه هستیم و حضور امروز من در اراک بر همین مبناست.

وی تصریح کرد: صرف سفر و بازدید یک فضا و ساختمان برای شورا مکفی نیست چراکه در پی ارتقای کیفی دانشکده ها هستیم. در واقع، پژوهش رکن رکین این ارتقاست و ارتقای مستمر با پژوهش محقق می شود. دانشکده های دندانپزشکی به عنوان مراکز آموزشی و درمانی نقش کلینیک و بالینی دارند و امیدواریم مراکز تحقیقات بالینی در دانشکده ها شکل گیرد که البته اکثرا این مراکز در دانشکدها شکل گرفته و دانشجویان پایان نامه های خود را در قالب طرح های تحقیقاتی شکل می دهند و شاهد رشد خوب این تحقیقات در منطقه هستیم.

انتهای پیام