به گزارش ایسنا، دکتر سوده غفوری فرد با اشاره به مصوبه هیئت رییسه دانشگاه در فروردین ماه ۹۸ مبنی بر ارایه تسهیلات ویژه به دانشجویان جدیدالورود، اظهار کرد: به دانش آموزانی که رتبه زیر ۱۰۰ کنکور سراسری را کسب و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، تسهیلاتی در سه حوزه آموزشی، پژوهشی و رفاهی تعلق می‌گیرد.


وی ادامه داد: در حوزه آموزشی، امکان کاهش زمان تحصیل و انتخاب واحدهای بیشتر در هر ترم برای دانشجویان فراهم خواهد شد. همچنین طبق مصوبه وزارت بهداشت، دانشجو در صورت ارایه  مدارک معتبر زبان انگلیسی، از درس زبان عمومی معاف می شود.


دکتر غفوری فرد، از ایجاد امکان برای ورود دانشجویان برتر به دوره های MBA ، MPH خبر داد و گفت: ارایه دوره کارشناسی ارشد رشته آموزش پزشکی و تسهیلاتی برای تحصیل پیوسته در دوره‌های MDPHD برای دانش آموختگان از دیگر اقدامات دانشگاه است، همچنین افراد رتبه برتر می‌توانند همزمان با رشته اول در رشته دوم کارشناسی مشغول به تحصیل شوند.


مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه در خصوث تسهیلات پژوهشی نیز تصریح کرد: گرنت‌های پژوهشی زیر نظر یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه برای دانشجویان برتر در نظر گرفته شده است. 


به گفته دکتر غفوری فرد، اعطای کمک هزینه برای شرکت در کنگره‌ها، همایش‌ها و کارگاه های آموزشی، اعطای بن خرید کتاب، ارائه وام قرض الحسنه به مبلغ ۲۰ میلیون تومان، ایجاد امکان بازدید رایگان از مراکز علمی و استفاده از امکانات ورزشی باشگاه انقلاب از دیگر تسهیلات رفاهی است که به دانشجویان رتبه برتر تعلق می‌گیرد.


وی عنوان کرد: دانشگاه همچنین متعهد می‌شود امکان آموزش دانشجویان در رشته ورزشی انفرادی مورد علاقه آن‌ها را فراهم کند. از طرفی واحد تربیت بدنی دانشگاه تسهیلاتی را برای دانشجویان و خانواده درجه یک آنها در نظر گرفته است.  


مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه توجه ویژه به اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها از جمله تدارک اتاق تک نفره و اینترنت پرسرعت را از دیگر امکانات منحصر به فردی دانست که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دانشجویان برتر جدیدالورود ارایه می‌دهد.


به گفته دکتر غفوری فرد، این تسهیلات تا زمانی که دانشجو با معدل بالای ۱۷ ترم‌های تحصیلی خود را پشت سر بگذارد، ادامه خواهد داشت.


وی همچنین از تمایل دانشگاه برای جذب دانشجویان برتر پس از فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیئت علمی و یا کادر درمان خبر داد و گفت: اگر محصلان رتبه و معدل خود را حفظ کنند، می‌توانند دوره ضریب K را در همین دانشگاه سپری و از امتیاز استعدادهای درخشان برای امتحانات رزیدنتی استفاده کنند.


مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه در پایان بیان کرد: وزارت بهداشت هیچ دانشگاهی را ملزم به ارایه این تسهیلات نکرده است و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به اختیار خود سالانه توجه ویژه ای به دانشجویان برتر کنکور دارد.


انتهای پیام