به گزارش ایسنا، دکتر پرویز قزلباش در افتاحیه نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته‌ای علوم پزشکی که صبح امروز در کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: نخستین سمپوزیوم مطالعات میان‌رشته‌ای فرصتی را فراهم آورده تا با طرح نظرات، دیدگاه‌ها و پژوهش‌های اندیشمندان و متفکران این حوزه، دانش بین‌رشته‌ای در ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد. استادان صاحب‌نظر و گروه‌های فعال در این زمینه یکدیگر را بیشتر بشناسند و زمینه ارتباط بیشتر بین این عزیزان را فراهم آوریم و در جهتی حرکت کنیم که مجموعه‌ای داشته باشیم که بتواند دانش‌های میان‌رشته‌ای را توسعه ببخشد.

وی افزود: توسعه دانش‌های میان‌رشته‌ای به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر نیازمند توجه ویژه‌ای است که طلب می‌کند مرزهای سنتی رشته‌های علمی کمرنگ یا برداشته شود و با همگرایی برای پاسخ به نیازهای بشر امروز در ابعاد مختلف قدم برداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درباره اهمیت فعالیت‌های بین‌رشته‌ای گفت: همانطور که در اسناد بالادستی به ویژه اسناد توسعه کشوری بر گسترش دانش‌های میان‌رشته‌ای تاکید شده است، رویکرد تحول‌نگرانه‌ای که وزارت بهداشت در قالب طرح تحول آموزش پزشکی نیز مد نظر قرار داده توجه ویژه‌ای به دانش‌های میان رشته‌ای و ارائه راه‌های توسعه این دانش دارد. این مهم به عنوان ماموریت ویژه و یک پروژه کلان به دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان محول شده است و این سمپوزیوم تاکیدی بر آن است و امیدواریم سالانه برگزار شود.

انتهای پیام