حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی، دوشنبه ۲۲ دی‌ در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان فارس گفت: جهاددانشگاهی یکی از نهادهایی است که حضور خوبی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و انقلابی دارد که ارتباط بسیار خوبی با این نهاد طی سال‌های اخیر داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه حضور جهاددانشگاهی در برخی از فعالیت‌های جریان‌ساز انقلاب نظیر تبیین مکتب شهید قاسم سلیمانی جای قدردانی دارد، افزود: افتخار سازمان تبلیغات اسلامی است که در کنار مجموعه‌هایی نظیر جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و مذهبی باشیم چرا که این نهاد انقلابی هم دارای سابقه درخشان و هم یک وزنه آموزشی و تخصصی و متناظر با فعالیت‌های ماست.

مهرابی بیان کرد: برخی‌ها به غلط گمان می‌کنند که سازمان تبلیغات اسلامی چاپخانه‌ای است که باید بنر و پوستر بزند، در صورتی که این‌ها ذات کار این سازمان نیست و ما یک دستگاه محتوایی، پژوهش و آموزش محور هستیم که به جد دنبال برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و مباحث تخصصی و گفت‌وگو محور در حوزه‌های مختلف هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلفی در این سازمان وجود دارد که می‌توانیم به وسیله آن‌ها همکاری‌های خوبی با جهاددانشگاهی استان داشته باشیم، برخی از این ظرفیت‌ها را برشمرد و گفت: در استان فارس حدود ۷ هزار و ۸۰۰ هیئت مذهبی، ۸ هزار کانون مداحان، یک هزار پایگاه قرآنی اعم از خانه‌های قرآن و مؤسسات قرآنی ذیل این سازمان در حال فعالیت هستند.

او با بیان اینکه ۱۴۰۰ دانش‌آموز هم در مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا ذیل سازمان تبلیغات اسلامی مشغول به تحصیل هستند، گفت: علاوه بر این‌ها در حوزه هنری انقلاب اسلامی هم اقدامات خوب و فاخر هنری انقلابی را انجام می‌دهیم.

مهرابی به ظرفیت بانوان فرهیخته استان فارس هم اشاره و اضافه کرد: تاکنون قریب ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از بانوان فرهیخته استان در سامانه مرتبط با این جمعیت ثبت‌نام کرده‌اند که هر کدام در عرصه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس از فعالیت قریب ۲۸۰ روحانی در طرح امام محله در سطح استان خبر داد و گفت: این روحانیان به‌صورت شبانه‌روزی در مناطق و محلات مختلف مستقر هستند که برای رفع نیازهای مردم فعالیت می‌کنند و می‌توانیم با همکاری جهاددانشگاهی دوره‌های آموزشی و تخصصی را برای آنان برگزار کنیم.

وی امام محله را یک خاستگاه کشوری توصیف و با اشاره به لزوم احیای این ویژگی، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا جایگاه روحانیان را به جایگاه اصلی خود که امین محله بوده و همواره ارتباط میان مردم و مسئولان برای رفع مشکلات بوده‌اند احیا کنیم.

مهرابی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی هم در امور اهل سنت استان داریم چرا که استان فارس یکی از استان‌های تلفیقی است و در این راستا بخش اعظم کارهای فرهنگی خود را در این مناطق به بحث وحدت اختصاص می‌دهیم، گفت: همچنین ظرفیت‌های تبلیغی خوبی هم در حوزه اعزام مبلغان در مناسبت‌های مختلف مذهبی در طول سال داریم که برای آنان هم می‌توانیم دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در نظر بگیریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس تأکید کرد: این سازمان آمادگی کامل دارد تا تخصصی‌تر و در قالب یک تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی همکاری داشته باشد و در این راستا از ظرفیت ۳۱ اداره خود در ۳۱ شهرستان استان هم بهره خواهیم جست.  

مهرابی با بیان اینکه جهاددانشگاهی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه پژوهشی دارد که می‌تواند به ما در انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی کمک کند، به وجود امکان و آمادگی همکاری مشترک در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های اثرگذار در این حوزه مهم اشاره و از مسئولان جهاددانشگاهی استان درخواست کرد تا بررسی‌های بیشتری برای به‌کارگیری ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی و انجام همکاری‌های مشترک به‌ویژه در مباحث آموزشی انجام دهند.

انتهای پیام